Dzisiaj jest: 18 Lipiec 2018 /Imieniny: Kamil, Robert, Szymon

Sala weselna - jej wybór. Część I

Wesele ma się raz w życiu! Każda Para Młoda dokłada wszelkich starań, aby dzień ślubu i wesela był wyjątkowym momentem. Za cel stawia sobie perfekcyjność i dopracowanie najmniejszych szczegółów. Tutaj nie ma miejsca, ani czasu na pomyłki!

Podstawą każdego wesela jest miejsce. To ono w dużej mierze decyduje o udanym przyjęciu. Na czas uroczystości zastępuje dom, do którego zapraszani są najbliżsi goście. Przyjęcie weselne to tuż po uroczystości ślubnej najważniejszy punkt programu. Dlatego wybór sali weselnej jest tak ważnym i wcale nie łatwym zadaniem.
Poszukiwania warto rozpocząć jak najwcześniej i z dużym wyprzedzeniem dokonać rezerwacji. Daje to większe szanse odkrycia miejsca, na poziomie swych oczekiwań.

„Tanio nie zawsze znaczy dobrze, dobrze nie zawsze znaczy drogo…”

Jak znaleźć ten właściwy kąt?

Wszystko tak naprawdę zależy od tego jaką przyszli małżonkowie dysponują zasobnością portfela. Wynajęcie sali jest poważnym wydatkiem i należy do najbardziej kosztownego przedsięwzięcia weselnego. Duży wpływ na wybór wnętrza ma podjęcie decyzji, co do wesela hucznego lub kameralnego. Liczba zaproszonych gości i wstępne jej określenie pozwoli zdefiniować, jak duże jest zapotrzebowanie na salę.sala3 6

Reklama pantoflowa

Obecny rynek oferuje niezliczoną ilość lokali, które zapewnią profesjonalną i kompleksową obsługę. Wybór jest duży! Jednak jak ustrzec się przed nieuczciwym lokalem? Nie ma co pochopnie podejmować decyzji. Jeśli wybranym miejscem zostanie restauracja, warto iść tam na degustację. Kolacja, to okazja do skosztowania specjalności kuchni i zaobserwowania obsługi. Dobrym pomysłem będzie zapoznanie się z opiniami innych. Rodziny lub znajomych, którzy mieli styczność z lokalem. Dużo informacji uzyskamy przeglądając strony i fora internetowe. Ostateczną decyzję i tak podejmują narzeczeni. To oni kierując się swym gustem i upodobaniami wybierają styl jaki im odpowiada. Jego wybór rozwieje wiele wątpliwości. W złym tonie byłoby wyprawić góralskie wesele w pałacu czy hotelu. Zgodnie z tradycją powinno odbyć się ono w karczmie lub remizie.
 
sala4 7sala5 8sala6 9
 

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Dużym atutem jest klimatyzowane wnętrze. To plus, który może stać się błędem. Zmorą lokali jest źle działająca klimatyzacja lub jej całkowity brak. Zwróćcie uwagę na to, że sale zabytkowe mogą nie mieć takich wynalazków. Latem jest to jednak konieczne!
W dobrym tonie jest zagwarantowanie noclegu gościom przyjezdnym, jak i zorganizowanie transportu powrotnego dla pozostałych gości. Co gdy lokal nie zapewnia pokoi? Sprawdźcie ofertę pobliskich hoteli. Dobrze jeśli ma chociaż specjalny pokój dla nowożeńców.
Nie zaszkodzi jeżeli przyszli małżonkowie zwiedzą pomieszczenia kuchni czy toalet. Kobieca intuicja podpowie, czy jest to właściwe miejsce.
 
sala9 2sala10y 3

Udane przyjęcie to nie tylko sala, ale i obsługa, która zadba abyście byli gośćmi na swoim weselu. Nie zapomnijcie, że muzyka to 70% gwarancji na sukces. Jeśli ona nie wypali, nie jest w stanie tego naprawić żaden lokal i najznakomitsze rozmaitości kuchni.
 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Oceń ten artykuł
(16 głosów)

Zaloguj się lub Zarejestruj

  • Partnerzy VIP

    • Karczma Zadyma