Dzisiaj jest: 18 Lipiec 2018 /Imieniny: Kamil, Robert, Szymon

Poznaj moich rodziców

Pierwsze spotkanie z teściami

Czy jest idealny moment i miejsce na spotkanie rodziców Młodej Pary? Czy powinno mieć ono miejsce przed, czy dopiero po ślubie?
Jakie tematy są "bezpieczne" do rozmów z teściami i rodzicami, a jakich powinno się unikać? Na te i wiele innych pytań odpowiemy wszystkim przerażonym przyszłym małżonkom.
 
Po pierwsze musicie zakodować sobie jedno. Wspólne spotkanie z rodzicami, to przyjemność, nie powód do stresu i zmartwień.
 

Kiedy powinna odbyć się oficjalna prezentacja narzeczonej / narzeczonego rodzicom?

O ile wasi rodzice nie znali wcześniej waszego wybranka / waszej wybranki, każdy moment jest dobry. Warto swoją drugą połówkę zaprezentować jak najprędzej, najlepiej organizując wspólny obiad czy kolację we własnym domu, lub na zupełnie neutralnym gruncie, zapraszając np. do restauracji.
Problem rozwiązuje się sam w przypadku par, które znają się jak łyse konie i które były częstymi bywalcami domu rodzinnego swojego partnera (najczęściej jest tak w przypadku, gdy przyszły małżonek mieszka jeszcze z rodzicami).teściowie-3

Podobnie nie stresujcie się przed spotkaniem waszych rodziców.

tesciowie8

Najlepiej zorganizować je jeszcze przed ślubem. O ile to możliwe, pierwsze spotkanie z teściami urządźcie na neutralnym dla nich gruncie. Jeżeli nie jesteście tradycjonalistami, ponad wszystko kochającymi etykietę, wybierzcie spotkanie niezobowiązujące i swobodne. Kapitalnie do tego nadaje się lato - wspólny wypad na grilla, wieczorna kawa w ogródkach kawiarnianych, czy ciasto na tarasie. Jeśli jednak pierwsze spotkanie z teściami traktujecie bardzo formalnie i tradycyjnie, połączcie je z czymś oficjalnym. Idealne będą więc ... zaręczyny.tesciowie-9
Aby pierwsze spotkanie rodziców wypadło pomyślnie, a wasi przyszli teściowie zapałali sympatią zarówno do was, jak i do waszych rodziców, unikajcie rozmów na tematy drażliwe. Rozmawiajcie dużo i swobodnie, nie udając kogoś, kim nie jesteście, starając się rozmawiać na tematy neutralne lub dotyczące wspólnej przyszłości. Pod warunkiem, że nie macie zamiaru zrobić czegoś, na co przyszli teściowie zapatrują się z przerażeniem lub politowaniem.
Sprawdzonym i niezawodnym tematem podczas oficjalnych zaręczyn, jest temat ślubu i wesela. Pozwólcie rodzicom snuć własne wizje waszego wielkiego dnia, nawet jeśli nie zgadzacie się z nią zupełnie. I tak ostatecznie, to wy decydujecie jak będzie wyglądać wasza uroczystość, nie warto więc wchodzić w spory. Szybko przekonacie się, że rozmowa sama popłynie, a wasze oficjalne zaręczyny i zapoznanie rodziców, przebiegać będzie w przyjaznej i rodzinnej atmosferze. W końcu wszyscy będziecie tam w jednym celu. By cieszyć się waszym szczęściem.

1 komentarz

  • monia
    monia czwartek, 05, luty 2015 11:40 Link do komentarza

    taka sytuacja zawsze jest stresująca... jak to dobrze, że mam ją już za sobą

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Zaloguj się lub Zarejestruj

  • Partnerzy VIP

    • Karczma Zadyma